סימן שאלהשאלה: מה זה עיצוב מטבחים?

עיצוב מטבחים זהו תחום יצירתי במיוחד, העוסק בתכנון מידות וצורות מעוצבות במטבח, המעניקות למטבח שלכם מראי ייחודי ומודרני המתאים דווקא לטעם ולסגנון האישי שלכם.

מה צריך לדעת על עיצוב מטבחים

 1. עיצוב כל מטבח מתחיל וסקיצה ציורית בלבד המתחשבת בהתאם לתקציב שבחרתם להשקיע במטבח החדש שלכם.
 2. תכנון מידות מדויקות ובחירת הצבעים אותם אוהב המזמין – זהו שלב הכרחי שנדרש כבר בתחילת התהליך.
 3. מגוון צורות מעוגלות ועיצובים מותאמים לנתון מיקום מסוים – בהתאם לדרישות המזמין.
 4. יש להכיר את עולם העיצוב גם מבחינת הכלים והאביזרים העיצוביים – כחלק מעיצוב המטבח.
  כגון: ידיות מעוצבות, לייסטים, סוקל, קרמיקה (סוג,גודל,תוספות פסיפס), שיש – וקנט מתאים.
 5. תוספות אפשרויות: חיפו זכוכית מעל השיש, חיפוי עץ כמתלה לסכינים, חיפוי קרמיקה בשילוב פסיפס או שיש, ועוד.
 6. אפשרות נוספת לשדרג את המטבח שלכם היא – לבחור בסוקל אלומיניום מבריק, או לחפות את הסוקל בפסי שיש או קרמיקה הזהים לרצפה למשל.
 7. תאורה היא חלק בלתי נפרד בעיצוב המטבח המודרני. כיום ישנם תוספי תאורה עשירים ואיכותיים במיוחד המאפשרים יצירת מראה אקסלוסיבי ועשיר למטבח המעוצב שלכם.

טיפים נוספים לעיצוב המטבח שלכם

 1. אם נוצרת דילמה בין הבעל והאישה בענייני הטעם במהלך עיצוה המטבח עם המעצב/ת, עשו טובה, תלו לאישה לבחור את מה שהיא אוהבת. אחרת המטבח יעלה לכם ביוקר וגם לא תיהנו ממנו במקרה והעיצוב לא יראה נעים בעיניי האישה שלכם.
 2. כמובן שמומלץ לבחור במטבח שעשוי מעץ מלא, אבל בימינו עץ מלא עולה לא מעט כסף ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש רהיטים או  מטבחים העשוים מעץ מלא.
  לכן, אם כבר לא עץ מלא, אז כדאי לבחור בעץ סנדוויץ' מלא ועבה שיחזיק אצלכם הרבה יותר מעץ סיבית -DSP.
 3. טיפ נוסף וחשוב בעניין שיש במטבח שלכם. מדובר בחיפוי הקיר שנמצא בין השיש לבין הארון העליון של המטבח. מומלץ מאוד לחפות אזור זה בשיש זהה אותו בחרתם כשיש עליון לארונות מטבח התחתונים (עליהם מותקן הכיור והברז). אם תבחרו בשיש על הקיר הזה – תחסכו לכם הרבה כסף בעתיד, תקבלו תוצאה ויזואלית מדהימה, וגם קיבלת הגנה הטובה ביותר ממים ומחדירת כל נוזל אחר אל תוך ארונות המטבח שלכם.
 4. בחירת פורמייקה – סוג, סגנון, דוגמה, צבע, חספוס ועוד.. כל אלה משנים את מראה המטבח שלכם לגמרי. לכן יש להקפיד לבחור את הרצוי ביותר והמתאים ביותר כדי להתאים בין הפורמייקה, הידיות, הכיור, הברז, והשיש. רק כך – תוכלו לעצב מטבח ייחודי, בצורה מקצועית ולהגיע לתוצאות מקצועיות ביצירת מטבחים מעוצבים.

שאלות נוספות

« »